Vstupenky v mobiluPomocí esemesky si můžeme koupit také vstupenky na různé kulturní akce – koncerty, festivaly, párty atd. Prostřednictvím služby SMS Ticket si tak lze zakoupit vstupenky jednoduše zasláním SMS zprávy a navíc mnohdy i za výhodnější cenu, případně i s dalším bonusem. Na jedno telefonní číslo lze zakoupit až pět SMS Ticketů a seznam všech akcí a podrobné informace o tomto systému najdeme na stránkách http://www.smsticket.cz/

SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí. Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo. Odměna za dobití pro všechny.

Esemes jízdenky v městské hromadné dopravě

Prostřednictvím esemes zpráv si můžeme v několika českých městech koupit i jízdenky na městskou hromadnou dopravu. Tato služba funguje v největších českých městech, jako je např. Praha, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc nebo Liberec. Díky této službě si tak můžeme koupit jízdenku, aniž bychom u sebe museli mít finanční hotovost – stačí mít jen dostatečný kredit nebo paušál na mobilu. Vždy je však potřeba si SMS jízdenku objednat s dostatečným časovým předstihem, abychom do dopravního prostředku nastupovali s už přijatou esemeskou – pokud bychom žádost o SMS jízdenku začali posílat až v okamžiku kontroly revizora, je to už pozdě a pravděpodobně bychom se nevyhnuli pokutě.Můžete poslat SMS zdarma do všech sítí českých operátorů T-Mobile, O2, Vodafone. Odesílání SMS zdarma na všechny české operátory.

SMS jízdenky v MHD Praha

Jedním z českých měst, kde SMS jízdenky fungují už několik let, je hlavní město Praha. V MHD Praha si cestující mohou vybrat z celkem čtyř různých SMS jízdenek – na 30 minut, která stojí 24 Kč, dále na 90 minut za 32 Kč, na 24 hodin za 110 Kč a konečně na 72 hodin za 310 Kč. Jiné typy jízdenek k dispozici nejsou, takže těm, co mají na pražskou MHD slevu (děti, důchodci atd.) se tyto jízdenky nevyplatí. SMS zprávy v požadovaném tvaru se pak posílají na číslo 902 06 a esemes jízdenka do mobilu přijde do dvou minut. Pokud se vám stane, že si tuto jízdenku omylem smažete, můžete si za 3 Kč nechat poslat její duplikát. Všechny SMS jízdenky v Praze jsou přestupní a koupit si je můžete kdykoliv a kdekoliv. Platí však pouze v pásmu P – v ostatních tarifních pásmech ani ve vlacích tyto jízdenky neplatí. Podrobnější informace k SMS jízdenkám v Praze, návod k jejich používání a odkazy na mobilní aplikace, přes které lze tyto jízdenky koupit také, pak najdeme na internetových stránkách na adrese http://www.smsjizdenka.cz/.

Poslat SMS zdarma je velice jednoduché.

SMS jízdenky v MHD Hradec Králové

Více než rok a půl už mají možnost kupovat si jízdenky formou esemesek také obyvatelé Hradce Králové. SMS jízdenky jsou zde velmi oblíbené a za dobu jejich fungování už jich bylo prodáno přes 150 000. Mobilní jízdenky v Hradci Králové existují ve dvou typech – první stojí 18 Kč a jedná se o přestupní jízdenku, která má platnost 45 minut (ve všední dny od 4 do 19 hodin), resp. 60 minut (od 19 do 4, dále o víkendech a státních svátcích). Druhý typ SMS jízdenky je v hodnotě 55 Kč a jedná se o celodenní jízdenku s platností 24 hodin. Jízdenky by měly na mobil přijít do dvou minut od odeslání esemesky a v případě jejich smazání si lze za 5 Kč koupit duplikát. Stejně jako jinde, i zde platí, že do vozidla MHD je třeba nastoupit s už přijatou SMS jízdenkou v mobilu. Mobilní jízdenky v Hradci Králové si však můžeme koupit nejen prostřednictvím SMS zprávy, ale také unikátní a v České republice ojedinělou formou prozvonění. Oba typy jízdenek si lze koupit pouhým prozvoněním příslušného telefonního čísla, čímž cestující ušetří čas a dostanou tak svou jízdenku ještě rychleji. Nejdříve je ale třeba se do tohoto systému zaregistrovat.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!