Kdy lidé posílají nejvíce esemes zpráv?Asi nikoho moc nepřekvapí, že největší počet odeslaných SMS zpráv je v období kolem Vánoc. Pokud jde o konkrétní dny, tak nejvytíženějším dnem je už tradičně 24. prosinec, kdy Češi pošlou nejvíce esemesek za celý rok. Např. v roce 2012 bylo tento den  u nás odesláno téměř 69 milionů esemes zpráv. Rekordní byl v tomto ohledu rok 2009, kdy na Štědrý den bylo odesláno více než 75 milionů esemesek, od té doby jejich počet každý rok klesá. Dalším dnem, kdy lidé posílají hodně esemesek, je Nový rok. I novoroční esemesky však mají klesající tendenci, protože v posledních letech spolu lidé více komunikují přes sociální sítě a tak už neposílají tolik SMS zpráv jako dřív. Navíc poslat přání přesFacebok, Skype nebo e-mail na rozdíl od běžné esemesky nic nestojí.

Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby.

Rekordy v rychlosti psaní SMS

V posledních letech, kdy už drtivá většina lidí používá dotykové telefony, se soutěže v rychlostním psaní esemesek moc často nepořádají, ale dříve, kdy se používaly klasické mobily s tlačítky, se pravidelně konaly – jak u nás, tak ve světě – soutěže v psaní SMS zpráv na rychlost. U nás v České republice se toto Mistrovství v rychlostním esemeskování často konalo na brněnském výstavišti jako součást počítačového veletrhu Invex. V roce 2010 pokořila světový rekord v této disciplíně Melissa Thompsonová z Velké Británie. Esemesku ve znění – The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human. – dokázala napsat za necelých 26 sekund, čímž se zapsala do Guinessovy knihy rekordů.Poslat SMS zdarma je velice jednoduché. Můžete poslat SMS zdarma do všech sítí českých operátorů T-Mobile, O2, Vodafone.

SMS a zajímavé statistiky

K esemeskám si můžeme na internetu přečíst různé zajímavé statistiky, např. o tom, kdy lidé posílají nejvíce SMS zpráv, kolik pošle průměrný Čech esemesek za jeden rok atd. Zajímavou statistikou, která možná mnoho lidí překvapí je ta, podle které je psaní esemesek za volantem při řízení auta častější příčinou nehody než pití alkoholu. Psaní SMS za volantem prý zvyšuje riziko autonehody až 23x. Američtí řidiči, kteří se při řízení věnovali svému mobilu, zabili podle statistiky v letech 2001 až 2007 kolem 16 tisíc lidí. Samotné čtení, resp. odesílání SMS zpráv pak v průměru odvádí pozornost řidiče na 4,6 sekundy, což může být ve vyšší rychlosti kritické. Na základě pokusu jednoho amerického časopisu bylo zjištěno, že zatímco po požití alkoholu se brzdná dráha řidiče prodloužila jen o jeden metr, při čtení esemesky to bylo už plných 11 metrů a pří psaní SMS zprávy dokonce 21 metrů.

Odesílání SMS zdarma na všechny české operátory. SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!