Jak poslat esemes zdarma?Možností, jak poslat esemes zdarma je celá řada. Můžeme je poslat nejen z mobilního telefonu, ale i z počítače nebo notebooku a ušetřit tak svoje peníze. První možností, jak poslat esemes zdarma je využít některou z mnoha internetových SMS bran, které tuto funkci umožňují. U nás se jedná např. o stránky http://www.smsbrana.cz/, http://www.poslatsms.cz/, http://www.esemes.cz/ nebo http://www.sms-zdarma.cz/. Můžeme se také zaregistrovat na portálu Vodafone Park a posílat esemesky odsud a navíc využít dalších výhod této stránky. I u mnoha dalších SMS bran platí, že pokud se na nich zaregistrujeme, získáme tím další výhody, jako je např. adresář kontaktů, historie zpráv atd. Co se týká samotného odeslání SMS zdarma, tak to probíhá tak, že nejdříve vyplníme telefonní číslo adresáta, kterému chceme esemesku poslat, pak vyplníme text zprávy, poté případně ještě opíšeme kontrolní kód a nakonec klikneme na tlačítko pro odeslání esemesky. Někde je třeba i zadat naše vlastní telefonní číslo.

Druhou variantou, jako někomu zaslat bezplatnou SMS zprávu, je použít speciální program, který si můžeme nainstalovat do svého počítače nebo notebooku. Takových programů najdeme na internetu celou řadu a můžeme tak posílat bezplatné esemesky ještě snadněji a využít dalších funkcí. Třetí možnost se pak týká mobilních telefonů. Do nich si můžeme stáhnout aplikaci pro posílání SMS zdarma a odesílat tak tyto zprávy jejím prostřednictvím. Abychom však tyto aplikace mohly využívat, musíme být připojení na internet, ať už přes wi-fi nebo datové připojení. Mezi nejoblíbenější aplikace pro chytré telefony, umožňující posílání esemes zdarma, patří Free SMS Sender nebo Oskárek SMS zdarma. Většina těchto aplikací je k dispozici zdarma ke stažení a samozřejmě i jejich používání je bezplatné. Některé pak umožňují posílání bezplatných SMS zpráv nejen na čísla do České republiky, ale také do zahraničních zemí.

Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby.Prémiové SMS zprávy a jejich ceny

Opakem bezplatných SMS zpráv jsou prémiové esemesky. Jedná se o speciální typ esemesek, které jsou za výrazně vyšší cenu než běžné SMS a používají se k úhradě různých služeb. Tyto esemesky dělíme do dvou skupin – MO Premium SMS a MT Premium SMS. MO Premium SMS jsou esemesky, které jsou zpoplatněny při odeslání. Poznáme je podle toho, že číslo, na které se posílají, má sedmimístný tvar. Poslední dvě číslice pak udávají cenu této SMS. Tento typ esemesek v České republice funguje od roku 2003. MT Premium SMS jsou esemesky, které jsou zpoplatněny při přijetí. Na rozdíl od předchozího typu má jejich číslo osmimístný tvar a cenu poznáme podle posledního trojčíslí. Tyto SMS zprávy jsou u nás dostupné od roku 2005. Ceny za prémiové esemesky se pohybují od 2 až do 99 Kč, proto je vždy potřeba předtím, než takovou SMS zprávu odešleme, se ujistit o tom, kolik vlastně stojí. Premium SMS se často využívají v různých soutěžích o ceny, audiotexových hrách, informačních službách, při placení za různé druhy služeb, jako hlasování v soutěžích atd.

Poslat SMS zdarma je velice jednoduché. Můžete poslat SMS zdarma do všech sítí českých operátorů T-Mobile, O2, Vodafone.

Dárcovské esemes zprávy

Dalším typem esemesek, které stojí za zmínku jsou dárcovské SMS zprávy. Jedná se o esemesky, kterými můžeme přispět různým nadacím nebo neziskovým organizacím. Dárcovské SMS jsou u nás v provozu od roku 2004 a jejich provozovatelem jsou Asociace provozovatelů mobilních sítí a Fórum dárců. Co se týká posílání těchto esemesek, tak to probíhá stejným způsobem jako u běžných SMS zpráv. Dárcovské SMS se posílají vždy na stejné číslo a sice 87777. I tvar těchto esemesek je jednotný a vždy začíná DMS a za tím následuje konkrétní heslo, které je pokaždé jiné. Pokud jde o cenu dárcovské esemesky, tak ta je vždy 30 Kč, z toho 27 Kč dostane příjemce této zprávy. Plusem je navíc i fakt, že darovaná částka je osvobozena od placení DPH. V České republice je tato forma přispívání peněz na charitu a různé nadace velmi oblíbená a počet takto věnovaných peněz každým rokem roste. Pro bližší a podrobnější informace o tomto projektu můžeme navštívit oficiální stránky dárcovských SMS na adrese http://www.darcovskasms.cz/, kde najdeme mimo jiné i seznam všech aktuálních projektů, na které lze touto formou přispět.

Odesílání SMS zdarma na všechny české operátory. SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!