EsemesZkratka SMS pochází z anglického Short Message Service a jedná se o označení pro krátkou textovou zprávu. Tu je možné poslat na jakýkoliv mobilní telefon a odeslat ji můžeme z různých zařízení. Standardní délka jedné esemes je 160 znaků, ale můžeme samozřejmě poslat i jednu delší zprávu, která je složená z více esemesek. SMS zprávy se staly samozřejmou součástí života lidí po celém světě a dnes už si bez nich mobily ani nedovedeme představit. Zatímco v prvních letech bylo běžné za smsky platit, v poslední době je čím dál častější trend posílání bezplatných esemes zpráv přes internet.

Poslat SMS zdarma do všech sítí lze snadno online. Servis24 přihlášení na účet lze i pomocí mobilního telefonu.

Z čeho můžeme poslat esemes?

Esemes zprávy můžeme posílat z různých zařízení. Kromě mobilních telefonů je lze posílat také z osobních počítačů, notebooků a tabletů, které jsou připojeny na internet. Stále je ještě také možné posílat SMS zprávy i z veřejných telefonních automatů.

Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby. Poslat SMS zdarma je velice jednoduché.

Esemes z veřejných telefonních automatů

Pro mnoho lidí to může být novinka, ale už řadu let umožňují veřejné telefonní automaty i odesílání esemes zpráv. Tyto smsky můžeme posílat jak z automatů na mince, tak z těch na karty i z kombinovaných. Platit za jednu esemes můžeme buď předplacenou kartou O2 Trick, se kterou se dá nejen volat a psát textové smsky, ale můžeme s ní posílat i tzv. hlasové esemes a dokonce i e-maily. Kartu O2 Trick si můžeme koupit např. na pobočkách České pošty nebo na některých novinových stáncích. Co se týká ceny za jednu esemes z telefonního automatu, tak pokud odesíláme SMS na mobilní nebo pevné linky v rámci České republiky, cena je 5 Kč a pokud posíláme esemes do zahraničí, tak platíme 10 Kč. Odeslání e-mailu pak stojí 5 Kč. Pokud jde o maximální délku jedné SMS zprávy, tak je v tomto případě 150 znaků.

Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo. Odměna za dobití pro všechny. Počítače jsou v informatice elektronická zařízení, která zpracovávají data pomocí předem vytvořených programů.Esemes z mobilního telefonu

Asi nejběžnějším způsobem posílání esemes zpráv je odesílání z mobilního telefonu. Tuto funkci už dnes podporují úplně všechny mobily a SMS můžeme posílat jak na čísla v Česku, tak do zahraničí. Pokud jsme na mobilu připojení na internet, nemusíme zbytečně utrácet za placené smsky a můžeme zprávu poslat buď prostřednictvím SMS brány a nebo pokud máme chytrý telefon, tak přes speciální aplikaci. Samozřejmě pokud máme neomezený tarif, tak nemusíme cenu esemes zpráv vůbec řešit a můžeme jich poslat kolik chceme.

SMS zdarma na všechny české operátory. SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí.

Možnosti psaní esemes z mobilu

Při psaní esemes z mobilního telefonu máme hned několik možností, jakým způsobem zprávu napíšeme. Můžeme zvolit buď klasický způsob, nebo využít technologii T9 a nebo klávesnici Swype. Díky novým mobilům s velkými dotykovými displeji už je situace lehčí a můžeme využít klávesnici se všemi písmeny na displeji, ale mnoho lidí stále dává přednost klasickým telefonům s hardwarovou klávesnicí. Asi nejčastějším způsobem, jak napsat esemesku, je klasický způsob, kdy píšeme buď na hardwarovou klávesnici (ať už číselnou u starších telefonů nebo se všemi písmeny) nebo na softwarovou klávesnici na displeji. U starších nedotykových telefonů, kde jsou na klávesnici jen čísla, musíme pro některá písmena stisknout klávesu víckrát, u novějších modelů, které mají klávesnici se všemi písmeny, je to rychlejší a jednodušší. V případě, že máme dotykový mobil, tak píšeme přímo na displeji, což může být zvláště u menších displejů docela nepohodlné. Pro mnoho lidí je tak ideální mobil, který kombinuje dotykový displej s hardwarovou klávesnicí. Druhým způsobem, jak psát esemes na mobilu je využití prediktivního slovníku T9. Zkratka T9 znamená text na devíti klávesách a umožňuje rychlejší psaní esemesek. Dnes už se T9 tolik nepoužívá, ale dříve byl oblíbený u mobilů, které měly jen číselnou klávesnici. T9 automaticky v průběhu psaní nabízel uživateli nejčastěji používaná slova a ty tak mohly být napsány pomocí mnohem menšího počtu stisknutých kláves. Naopak novější metodou psaní esemes, která se týká výhradně dotykových mobilů, je klávesnice Swype. Jedná se o velmi oblíbenou a celosvětově hojně používanou softwarovou klávesnici, na níž uživatel nepíše jednotlivá slova formou klasického vyťukávání, ale místo toho přejíždí prstem po klávesnici. Ta přitom pomocí prediktivního slovníku odhaduje, které slovo chce napsat. Klávesnice Swype funguje i v české verzi a psaní esemes zpráv je s ní mnohem rychlejší a snadnější. Zkušení uživatelé pak díky ní mohou ušetřit i několik desítek sekund u jedné smsky – světový rekord v psaní jedné SMS (o 160 znacích) s touto klávesnicí je necelých 36 sekund.

Esemes z počítače nebo notebooku

V posledních letech je čím dál častější praxe odesílání esemes z počítačů nebo notebooků. Je to dáno jednak tím, že tyto smsky můžeme posílat zdarma a navíc na běžné klávesnici se přece jenom píše pohodlněji než na displeji mobilu. Esemesky z počítače můžeme posílat z různých stránek, mezi které patří sms brány, umožňující posílání SMS zdarma nebo i oficiální stránky jednotlivých operátorů. Další možností je stáhnout si do počítače speciální program, který nám umožní esemesky zdarma posílat. Takových programů už existuje celá řada a najdeme je např. na známém serveru Slunečnice.cz.

Jaké jsou u nás ceny za esemes?

Co se týká cen za SMS zprávy, tak ty nejsou příliš vysoké a často je tak výhodnější poslat esemesku než někomu volat. Navíc v posledním roce, díky výraznému zlevnění flatů (neomezených tarifů), už spousta lidí nemusí cenu esemes vůbec řešit, protože jich mohou poslat neomezený počet. Ceny esemes zpráv v každém případě v posledních letech výrazně klesly a obvykle už nepřesahují 1,50 Kč za jednu SMS. Nízké ceny za esemes mají např. noví virtuální operátoři, kteří nabízejí velmi výhodné cenové nabídky nejen pro SMS, ale i pro volání a mobilní internet.

Jak poslat esemes zdarma

Za esemesky nemusíme vždy platit, ale existuje celá řada způsobů, jak je posílat zdarma. K tomu, abychom ale bezplatné SMS mohli odeslat, potřebujeme být připojení k internetu. Z něj pak můžeme esemes poslat buď přes některou ze sms bran, kterých je na internetu velké množství a nebo pomocí některých programů, které si můžeme do svého počítače stáhnout. Esemes zdarma můžeme bez problémů poslat i z mobilního telefonu a to opět buď přes SMS bránu a nebo prostřednictvím aplikace. Aplikací na posílání esemes je už dnes velké množství a mohou je využít majitelé všech chytrých telefonů. V případě, že posíláme sms zdarma z SMS brány na internetu, tak většinou stačí jen vyplnit číslo příjemce, napsat text naší esemesky a kliknout na tlačítko pro odeslání. V některých případech je ale ještě potřeba opsat kontrolní kód. Často se vyplatí se u některých sms bran zaregistrovat, protože si pak můžeme oblíbená čísla uložit do adresáře, případně využít dalších funkcí. Pokud chceme esemes zdarma posílat i z mobilu, tak lepší než SMS brány jsou speciální aplikace. Ty jsou většinou zdarma a posílání smsek je s nimi z mobilu pohodlnější a rychlejší než přes webové sms brány.

Aplikace na esemes zdarma pro chytré telefony

Pokud máme smartphone a využíváme u něj i připojení k internetu, můžeme využít různých aplikací, které nám umožní posílat esemes zcela zdarma. Představíme si některé z nich, které patří k těm nejzajímavějším. Jednou z nejoblíbenějších a nejstahovanějších aplikací pro zasílání esemes zpráv zdarma je Free SMS Sender. Ten je určený pro ty, kteří mají mobilní telefon s operačním systémem Android a je zdarma ke stažení v obchodě Google Play. Aplikace podporuje několik desítek různých esemes bran ze čtyř zemí (Česká republika, Slovensko, Indie a Rusko) a nabízí spoustu užitečných funkcí. Mezi nejpopulárnější aplikace na světě pro bezplatné esemes patří Viber. I ten je k dispozici ke stažení zdarma, ovšem tentokrát nejen pro Android, ale i pro Windows Phone, iOS, Blackberry, Badu, Nokii a také pro počítače. Viber umožňuje nejen posílání SMS zdarma, ale také bezplatné posílání fotek a videoklipů. Stačí jen abychom byli připojení k internetu, ať už přes 3G nebo wifi a můžeme posílat bezplatné esemes lidem z celého světa. Třetí aplikace, na kterou se podíváme se jmenuje Oskárek SMS zdarma. Oskárek umožňuje posílat esemes zdarma do všech tří sítí v Česku a zdarma si jej mohou stáhnout majitelé mobilů s Androidem nebo s iOS. Zákazníci operátora T-Mobile pak s touto aplikací mohou zdarma posílat dokonce i obrázkové MMS.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!