Aplikace se statistikami o esemesPokud nás zajímá. jaká slova v smskách nejčastěji používáme, kolik jich za měsíc pošleme, nebo jaká je průměrná délka jedno slova v našich esemes, můžeme si za tímto účelem stáhnout bezplatnou aplikaci, která nám v našem telefonu tyto údaje zjistí. První z nich se jmenuje jednoduše SMS Stats a je od českého autora Romana Kapla. Stáhnout si ji můžeme zdarma na Google Play a zjistíme díky ní různá zajímavá data, jako např. průměr počtu odeslaných a přijatých SMS, průměrná délka slova, nebo jaká slova nejčastěji v esemes používáme. Druhou možností je aplikace Volání a SMS za hodinu. I ta je na Google Play k dispozici zdarma a kromě podrobné analýzy našich esemes obsahuje i podrobné statistiky našich telefonických hovorů. Na tyto statistiky se pak můžeme podívat ve formě linkových nebo výsečových grafů.

Poslat SMS zdarma do všech sítí lze snadno online.

Nejlepší esemes brány na internetu

Pokud jsme doma u počítače, chceme někomu poslat esemes zprávu a nemáme na mobilu kredit nebo prostě chceme ušetřit, můžeme snadno a rychle tuto SMS odeslat přes internet. K bezplatnému posílání esemesek slouží spousta internetových SMS bran. Podíváme se na ty nejpoužívanější. Mezi ty nejspolehlivější a nejznámější české esemes brány patří www.smsbrana.cz. Zdarma s ní můžeme posílat SMS do sítě O2 a T-Mobile a v případě, že se na stránce zaregistrujeme, tak i do sítě Vodafone. Registrace se určitě vyplatí, protože po ní můžeme využít i historie odeslaných esemes nebo si uložit adresář našich kontaktů. Další oblíbenou českou SMS bránu najdeme na adrese www.poslatsms.cz. Její výhodou je, že z ní můžeme posílat bezplatné esemes do sítí všech tří českých operátorů bez opisování kódů a jedna zpráva může mít délku až 5 x 160 znaků. Součástí webu je i historie odeslaných SMS. I u této esemes brány se můžeme zaregistrovat a využít tak dalších funkcí. Poslední esemes brána, kterou si představíme, má adresu www.esemes.cz. I zde platí, že přes ni můžeme posílat smsky do všech tří sítí a po registraci si můžeme vytvořit vlastní seznam kontaktů. Tato sms brána patří mezi nejvyužívanější a SMS zprávy přes ni posílá několik set tisíc uživatelů.

Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby. Poslat SMS zdarma je velice jednoduché.

Videoklipy na téma esemes

Na téma esemes už byla natočená i řada videoklipů. Z těch českých je asi nejznámější hit Lucie Bílé s názvem eSeMeS. Písnička pochází z roku 2003 a patří mezi nejoblíbenější klipy od této úspěšné české zpěvačky. Podívat se na klip můžeme např. na YouTube pod odkazem http://www.youtube.com/watch?v=4DRi9p6Ldek.  Z těch zahraničních pak určitě stojí za zmínku videoklip od u nás ne příliš známé skupiny M-Kids pod názvem SMS. M-Kids byla belgická dívčí hudební skupina, která byla aktivní v letech 2001 až 2005, kdy vydala čtyři alba. Na jeden z jejich největších hitů SMS se můžeme podívat na YouTube – http://www.youtube.com/watch?v=RQy5QvUTN70.

Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo. Odměna za dobití pro všechny.

Esemes na dobrou noc

SMS zprávy lidé píší v různých situacích a z různých důvodů. Jedním z nejčastějších typů esemes bývají smsky na dobrou noc. Pokud chceme někomu, koho máme rádi poslat takovou smsku a nenapadá nás co do ní napsat, můžeme se inspirovat na některých webových stránkách, na kterých najdeme stovky různých esemesek pro inspiraci. K nejlepším webům na toto téma patří např. http://www.sms-na-dobrou-noc.cz/, kde si můžeme vybrat z více než 1500 různých esemes na dobrou noc, které jsou navíc roztříděny do několika kategorií (zamilované, pro kluka, pro holku, pro kamarádu, pro kamarádku atd.).Dárcovské esemes

Specifickým typem SMS zpráv, který je  v Česku od roku 2004, jsou dárcovské esemes (DMS). Tyto smsky slouží k posílání malých finančních darů pro různé neziskové organizace a nadace. Cena jedné takové DMS je vždy 30 Kč, s tím, že příjemce této zprávy vždy dostane 27 Kč. Tento typ smsek je u nás velmi oblíbený a jedná se o jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak přispět na charitu nebo darovat peníze potřebným. Bližší informace o tomto projektu včetně seznamu všech organizací, kterým lze pomocí dárcovské esemes přispět, pak najdeme na internetových stránkách http://www.darcovskasms.cz/.

Premium Esemes

Dalším speciálním typem smsek, které je možné posílat, jsou tzv. Premium SMS. V tomto případě se jedná o textové zprávy, které jsou zpoplatněny různými cenami, od 2 Kč až po 99 Kč. Často se tyto esemes používají v různých internetových nebo televizních soutěžích, při různých hlasováních nebo jako způsob placení ze vybrané služby. Pomocí Premium SMS lze na některých místech platit např. za parkování, za přístup na některé internetové stránky, nebo jako autentifikace u bankovních služeb. Před odesláním takové smsky bychom se vždy měli nejdříve ujistit, kolik nás vlastně bude stát, abychom pak nebyli nepříjemně překvapení – cenu poznáme vždy posledního dvojčíslí, resp. trojčíslí. Prémiové smsky se jinak dělí na dva typy – na esemes zpoplatněné při odeslání (mají sedmimístný tvar) a na esemes zpoplatněné při přijetí (mají osmimístný tvar).

Obrázkové esemes – MMS

Kromě klasických textových esemesek můžeme ze svých mobilních telefonů posílat také multimediální zprávy, kterým se zkráceně říká MMS. Ty jsou o něco dražší než obyčejné SMS, ale můžeme s nimi posílat různé obrázky nebo fotografie, hudbu a dokonce i videa. Zkratka pro MMS pochází z anglických slov multimedia messaging service a posílat tyto zprávy můžeme nejen na mobil, ale i do e-mailové schránky. Kromě placených MMS je možné, stejně jako u esemes zpráv, poslat MMS zdarma přes internet. U MMS je ale takových webů méně, a obvykle je k tomu potřeba se na stránkách operátora zaregistrovat.

Esemes jízdenky

Pomocí esemesky už si dnes můžeme koupit i jízdenku na MHD. Tuto možnost už  v současné době nabízí spousta velkých měst v ČR, mimo jiné Praha, Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Ostrava, Plzeň atd. Esemes jízdenku si můžeme zakoupit dvěma způsoby – buď pošleme klasickou SMS zprávu a nebo využijeme speciální aplikace pro chytré telefony. Těchto aplikací je hned několik a umožňují nákup SMS jízdenek ve více městech. Můžeme si je stáhnout zdarma např. v Google Play nebo v iTunes. Výhodou těchto aplikací je jednak pohodlnější a rychlejší nákup esemes jízdenky, historie koupených jízdenek, upozornění na konec platnosti jízdenky a také to, že v jedné jediné aplikaci máme SMS jízdenky pro všechna města. Kromě MHD si lze také rezervovat jízdenku na meziměstskou dopravu, např. u společnosti Student Agency.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!